Ata janë aktorët më të kërkuar në Turqi, por janë bërë të famshëm edhe në vendin tonë falë serialeve të shumtë që jepen nëpër televizione të ndryshëm.

Fama e tyre i ka kaluar kufijtë e Turqisë dhe të gjithë shqiptare i njohin falë roleve të tyre shumë të dashura në seriale të ndryshme.

Emrat si Kivanç Tatlitug, Çagatay Ulusoy apo Burak Özçivit tashmë janë të njohur për publikun, por njëri prej tyre i ka gëzuar fansat shqiptarë.Me anë të një postimi në “Instastory”, aktori Mustafa MertKoç i ka uruar të gjithë shqiptarëve Ditën e Pavarësisë.Pavarësia e Shqipërisë”, shkruan ai teksa ka vendosur edhe dy flamuj shqiptar.